Küldetésünk

Intézményünk a környezetvédelem és az egészségmegőrzés elkötelezett híve. Az ÖKO munkaközösség és a zöld/ÖKO munkacsoport azért alakult meg iskolánkban, mert minden tanulója és dolgozója fontosnak tartja az UNESCO szervezet (mint az ENSZ oktatással foglalkozó egysége) ökológiai fenntarthatóság és globális felelősségvállalás értékrendjével kapcsolatos alapelveit és azok megvalósítását a mindennapi élet összes területén. Pedagógusaink a természet szeretetére, tiszteletére, a környezetünk védelmére nevelik tanítványaikat nemcsak a tanórán, hanem a tanórán kívül is. Fontos számunkra az egészséges életmód kialakítása, a testi- lelki- szellemi frissesség megőrzése. Pedagógusaink célja a tanulók környezettudatos magatartásának, életvitelének kialakítása, a fenntartható fejlődés környezeti feltételeinek megismertetése, elfogadtatása, a környezeti válság megakadályozása.