Tekintsd értéknek a minket körülvevő világot!
Óvd a növényeket, védd az állatokat!
Becsüld a tiszta levegőt- lehetőség szerint gyalog, kerékpárral vagy rollerrel gyere iskolába!
Vegyél részt az iskola és környéke rendezésében, szépítésében!
Ültess minél több növényt, gondozd az osztályodra bízott virágokat!
Télen gondolj a madarakra! Rendszeresen töltsd fel a madáretetőket élelemmel!
Takarékoskodj az energiával:
- kapcsold le a villanyt az iskola helyiségeinek elhagyása után,
- zárd el a vízcsapot használat után!
Becsüld meg az ételt! Ne dobd ki!
Gyűjtsd szelektíven a keletkező hulladékot!
Az újra hasznosított és újra hasznosítható termékeket részesítsd előnybe!
Vásárolj tudatosan! Ne vegyél fölösleges dolgokat!
Törekedj arra, hogy az ökológiai lábnyomod minél kisebb legyen!